Transport suunal Eesti - Inglismaa - Eesti

Veoteenus ja logistika otse teenusepakkujalt, täpselt ja usaldusväärselt

Sinu küsimustele vastab

Import

Valmo Sabre
Logistik
Tel: +37253334417 valmo@olbtar.ee

Import

Mari Roosmaa
Logistik
Tel: +37256286076 mari@olbtar.ee

Sinu küsimustele vastab

Eksport

Raiki Kalda
Logistik
Tel:+37253334446 raiki@olbtar.ee

Eksport

Marko Katsan
Logistik
Tel: +37253022974 marko@olbtar.ee

Kaubavedu seoses Inglismaaga pärast Brexitit.

Alates 01.01.2021 ei ole Suurbritannia enam ELi siseturu ega tolliliidu liige. Edasine kaubavahetus Suurbritanniaga toimib sarnastel alustel teise kolmandate riikidega (Hiina, Norra jm). Meie transpordime ikka sellel suunal kaupasid edasi.

Ekspordi puhul (vedu Eestist Suurbritanniasse) tuleb vormistada ekspordideklaratsioon (EX1). Kui teil endal tolliagent puudub ja ei ole te seda siiamaani leidnud, siis võtke meiega otse ühendust ja aitame teil tolliagendi leida. Ekspordideklaratsiooni vormistamiseks on tarvis kaubaarvet ning pakkelehte (pakkeüksused/kaalud). Pärast seda saame meie juba kauba UK poole teele panna. Saaja Suurbritannias vastutab selle eest, et antud kaubale saaks UKs vormistatud impordideklaratsioon.

Impordi puhul (vedu Suurbritanniast Eestisse) tuleb vormistada sealne ekspordideklaratsioon (EX1) ja transiit (T1), kuna kaup väljub UKst esimesena Prantsusmaale ja sealt läbi EU riikide Eestisse. Hea oleks, kui UK saatja laseb ise vormistada nii EX1 kui ka T1 dokumendid. Kui aga selgub, et saatjal on sellega probleeme, siis on meil UKs olemas koostööpartner, kes saab mõlemad ära vormistada. Selleks on tarvis saatjalt korrektset:

o   arvet (Commercial Invoice), kus on peal:

  •         saatja andmed ja EORI nr
  •         saaja andmed ja EORI nr
  •         kauba päritolu
  •         kauba väärtus ja valuuta
  •         kauba tollikoodid (HS code)

o   pakkelehte (Packing list), kus on peal

  •         kauba kogus ja pakkeüksused
  •         kauba kirjeldus
  •         kauba neto ja brutokaal

 Need dokumendid on tarvis meile saata võimalikult kiiresti pärast tellimuse kinnitamist, et saaksime alustada tollipaberite vormistamist. 

Hinnapakkumise saamiseks kirjuta olbtar@olbtar.ee

Inglismaa – Eesti

Täiskoormad Inglismaalt Eestisse toome ära 4-6 päevaga, sõltuvalt autojuhi tööajast ning võimalikest sõidukeeldudest Saksamaal ja Poolas.

Osakoormate transport Suurbritanniast Eestisse võtab aega tavaliselt 5-9 päeva. Laadides osakoorma Suurbritannias esmaspäev-kolmapäev, jõuab kaup Eestisse järgmine esmaspäev-teisipäev. Laadides osakoorma Suurbritannias neljapäev-reede, jõuab kaup Eestisse hiljemalt järgmine reede.

Viivitusi võivad tekitada tormid merel, mille tõttu jäävad Suurbritannia ja mandri vahet käivad praamid graafikust maha ning sadamatesse tekivad pikad järjekorrad.

Meie tavapärane marsruut Inglismaalt Eestisse kulgeb praamiga Doverist Dunkerque’sse Prantsusmaal, seejärel maad mööda läbi Belgia, Hollandi ja Saksamaa ning Travemünde või Kieli sadamast laevaga Lätti või Leetu, mõnikord ka mööda maad läbi Poola.

Suurbritanniast Eestisse toome väga mitmesuguseid kaupasid alates kõrgtehnoloogilisest elektroonikast, nii uusi kui ka kasutatud masinaid ja seadmeid, riideid, kemikaale (ka ohtlikke veoseid), alkoholi, toiduaineid jne.

4-6p

 

5-9p

Eesti – Inglismaa

Täiskoorma vedu Eestist Suurbritanniasse võtab aega 4-7 päeva, olenevalt autojuhi tööajast ja laevagraafikutest.

Osakoormaid Suurbritannia suunal laeme Eestis kogu nädala vältel ning komplekteerime need oma laos nädala lõpus. Osakoormad väljuvad tavaliselt laupäeval ning olenevalt kauba konkreetsest sihtkohast jõuavad need Suurbritannias kohale teisipäeval-neljapäeval.

4-7p

Meie masinad ja treilerid

dafMeil on kokku 50 autot (enamuses DAF tehase toodang) ja üle 50 haagise. Meie masinapark on kvaliteetne ning Euroopas transpordis laialt asutusel.

Kaubaveoks kasutame enamasti tentidega mega-haagiseid, aga ka tavalisi tenthaagiseid. Autopargi hooldamiseks on meil oma kaasaegne remondihall koos kõikide võimalustega veokite ning haagiste täisremondiks.

Meil on tööl tublid ja kogenud lukksepad, kes ei jää hätta ka keerulisemates küsimuste puhul hätta.

Täpsemalt saad lugeda siit

Ohtlikud veosed adr

Meie autojuhtidel on läbitud ADR koolitus ja reeglina ka pikaajaline kogemus ADR kaupade veol.

Loe täpsemalt siit

Soovid Rahvusvahelist Maanteetransporti?

Küsi meilt hinnapakkumist